j4age Visitor Details

nieznany

Unknown Bot
Your IP: 3.236.223.106

JoomlaWatch Visitors98.6%Poland Poland
1.3%China China

Bieżący tydzień: 19
Poprzedni tydzień: 41
Bieżący miesiąc: 60
Ogółem: 73


JoomlaWatch Users

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
Start Nowiny Joomla! laureatem
Joomla! laureatem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 listopada 2009 22:17

Logo CMS AWARD 2009Joomla! zachował reputację jednego z najlepszych systemów obsługi witryn, ale laur zwycięzcy w tegorocznym plebiscycie wydawnictwa Pact Publishing znów przypadł rywalowi. Przez kolejny rok tytułem Best Open Source PHP CMS cieszyć się będzie Drupal. Joomla! znalazł się na miejscu drugim, tym razem wraz z WordPress. O ile Drupal i Joomla! od kilku lata trafiają do grona pięciu najlepszych systemów obsługi witryn, to WordPress trafił do tego elitarnego grona po raz pierwszy.

Drupal - logoHall of Fame]. Oprócz zaszczytnego tytułu zespół projektujący Drupala zainkasował $4000. Projekt Joomla! otrzymał $2000.

Najlepsze rozszerzenie i szablon

Logo noixACLDo Sali Sławy trafiły też najlepsze rozszerzenia i najlepsze szblony obu konkurujących systemów.

Najlepszym rozszerzeniem uznane zostało noixACL, wyposażające Joomla 1.5 w kompletny system zarządzania prawami użytkowników, a udostępnione przez Blue Flying Fish.

Tytuł i związaną z nim nagrodę dla najlepszego szablonu uzyskał projekt Affinity z RocketTheme. Cechą, która zdecydowała o zwycięstwie tego projektu, jest możliwość swobodnego przenoszenia metodą "przeciągnij i upuść" graficznych elementów strony w wybrane miejsca.

Louis Landry - Most Valuable Person

Louis LandryTytułem Najszacowniejszej postaci w społeczności Joomla! obdarzony został w tegorocznej edycji Louis Landry. „Louis - czytamy w opiniach - pracuje bez wytchnienia, by stworzyć najlepszy CMS na naszej planecie, ale co ważniejsze, nigdy nie unika wspomagania w rozwoju nawet młodziutkich programistów. Luis zawsze rozważnie odpowiada nawet na dziwaczne pytania. Jest bezcenny dla zespołu rozwijającego Joomla!.” Albo „Społeczność Joomla! ma wielu entuzjastów… Louis jest jednym z głównych programistów Joomla! 1.5 i - aktualnie - bardzo aktywnym w zespole rozwijającym Joomla 1.6.”. A takze: „Louis poświęcił lata kodowania dla projektu Joomla. Jest niezmordowanym wolontariuszem i wspaniałym koderem. Dołącz do tego umiejętności komunikatywnego przywództwa, budowania zespołu i zdolności rozwiązywania problemów, a uzyskasz doskonały przepis na MVP.”.

Poprawiony: wtorek, 27 kwietnia 2010 00:16
 
Copyright © 2024 ddns. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.