j4age Visitor Details

nieznany

Unknown Bot
Your IP: 3.236.13.53

JoomlaWatch Visitors61.5%Poland Poland
23%United States United States
7.6%United Kingdom United Kingdom
7.6%Islamic Republic Of Iran Islamic Republic Of Iran

Dzisiaj: 1
Bieżący tydzień: 1
Bieżący miesiąc: 5
Ogółem: 14


JoomlaWatch Users

JoomlaWatch Agent

JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval
Start Rozszerzenia
Rozszerzenia - Dodatki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 11 października 2006 11:00
Spis treści
Rozszerzenia
Komponenty
Moduły
Dodatki
Języki
Wszystkie strony

Dodatki - Katalog rozszerzeń Joomla! Dodatki

Dodatki (pluginy, wtyczki) są jednym z bardziej udoskonalonych rozszerzeń Joomla!. W poprzednich wersjach dodatki Joomla! były znane jako mamboty lub boty. Poza zmianą ich nazwy została rozszerzona ich funkcjonalność.

Dodatki wykonują zadania specjalne: przygotowują elementy treści do prezentacji, udostępniają specjalne funkcje, reagują na zdarzenia, modyfikując zachowanie Joomla!. Obrazowo mówiąc, dodatki to pszczółki-robotnice do specjalnych poruczeń, małe, a pracowite i skuteczne! Realizują różne zadania, czasem bardzo proste, czasem złożone, ale zawsze niezwykle użyteczne. A to odpowiedzą na pytanie, a to zastąpią słówko-zaklęcie kodem wyświetlającym obrazek czy przeciwnie - jak w przypadku edytorów tekstu - sformatowany w trybie graficznym materiał zapisują w HTML i odwrotnie.

Te wysoce wyspecjalizowane rozszerzenia występują w kilku odmianach. Najpowszechniejsze to szyfrownicy, edytory tekstu, wyszukiwarki. Szyfrownicy wyszukują zakodowane fragmenty tekstu i podstawiają w ich miejsce właściwą treść, jak np. dodatek Wstaw obrazek, albo odwrotnie kodują fragmenty, ukrywając je przed szkodnikami, co czyni dodatek Maskuj adresy e-mail. Edytory tekstu umożliwiają formatowanie materiałów tekstowych za pomocą powszechnie znanych narzędzi graficznych, dzięki czemu można nie znać w ogóle języków tworzenia stron internetowych, a być ich twórcą. Wyszukiwarki analizują wydzielone obszary treści i dostarczają zleceniodawcy poszukiwane fragmenty. Nowością w Joomla! 1.5 są dodatki - integratory, które umożliwiają integrację z innymi aplikacjami, uwierzytelnianie i korzystanie z usług sieciowych.

Stosowanie dodatków pozwala programistom zmieniać sposób zachowania kodu, by reagować na zdarzenia.Poprawiony: poniedziałek, 18 stycznia 2010 19:48
 
Copyright © 2021 ddns. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.